Instant Gaming EU
 
 

Ruined King: A League of Legends Story pojawi się w 2021 roku

Ruined King: A League of Legends Story pojawi się w 2021 roku

Byliśmy zaskoczeni, gdy deweloper League of Legends, Riot Games ogłosił, że zamierza wydać kilka gier z innych gatunków gier wideo niż MOBA, w których LoL jest już jedną z najpopularniejszych gier na całym świecie. Po ogłoszeniu tej zapowiedzi pojawiła się ich kolekcjonerska gra karciana Legends of Runeterra, która zainspirowana przez lore League of Legends i dzięki innowacyjnej mechanice, zdołała uplasować się w sercach graczy. Valorant również stale się rozwija, by stać się siłą, którą należy zaliczyć do konkurencyjnych strzelanin pierwszoosobowych. Wygląda na to, że do listy nowości, które przygotował dla nas Riot, dołączy kolejna gra. Tym razem kolej na Ruined King: A League of Legends Story, turową grę fabularną, która pojawi się w przyszłym roku, a której oficjalny zwiastun zapowiadający został opublikowany w zeszły weekend.

Ruined King: A League of Legends Story wydaje się być zainspirowane także przez wszechświat League of Legends i będzie śledzić przygody grupy utworzonej przez niektórych z bohaterów, którymi można grać w MOBie. Choć klip nie zdradza niczego na temat rozgrywki, możemy odkryć, że będziemy grać jako Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri i Pyke, a także odkrywać terytoria Bilgewater i Shadow Isles.

 

 

Ruined King: A League of Legends Story będzie pierwszą jednoosobową grą na licencji League of Legends, i choć gra nie jest rozwijana przez Riot, jej twórcy mają w tym gatunku wyraźne doświadczenie. Airship Syndicate to studio odpowiedzialne za rozwój Ruined King: A League of Legends Story i są oni także twórcami dwóch wielkich gier, Darksiders Genesis oraz Battle Chasers: Nightwar.

Wydanie Ruined King: A League of Legends Story planowane jest na początek 2021 roku na PS4, PS5, Xbox Series X/S, Nintendo Switch i PC.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare