Reboot serii Dead Space może być w drodze

Reboot serii Dead Space może być w drodze

Dead Space to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych serii trzecioosobowych strzelanek ostatnich lat. Po dobrze przyjętej pierwszej odsłonie w 2008 roku, seria doczekała się dwóch sequeli, Dead Space 2 i Dead Space 3, ale od 2013 roku nie było żadnych wieści na temat serii, mimo że fani wyczekują czwartej części.

Jak już mówiliśmy, Dead Space to nie tylko TPS, to także gra z gatunku survival horror, w której wcielamy się w inżyniera Isaaca Clarke'a, który został uwięziony na pokładzie USG Ishimura podczas misji ratunkowej. Załoga nie jest już jednak ludźmi, ponieważ została zainfekowana wirusem, który ożywia zmarłych i zmienia ich w nekromorfy. Dead Space często nazywano "najstraszniejszą grą", między innymi dlatego, że gracz musi rozczłonkowywać swoich wrogów, aby ich pokonać. Charakteryzuje się również dość innowacyjnym podejściem do interfejsu użytkownika, z menu, które pojawia się jako hologram. Dead Space jest również znana z tego, że jest dość trudna, szczególnie ze względu na brak pauzy.

 

 

Wygląda na to, że fani serii będą mogli ożywić Dead Space, ponieważ podobno trwają prace nad jej rebootem. Słyszeliśmy plotki o tym już od jakiegoś czasu, ale nic tak naprawdę konkretnego. Jeff Grubb, dziennikarz VentureBeat, który znany jest z dostarczania wiarygodnych informacji, oświadczył jednak niedawno, że Electronic Arts, a konkretniej studio EA Motive, rzeczywiście pracuje nad rebootem słynnej licencji i że usłyszymy o tym już wkrótce, a konkretnie 22 lipca, podczas imprezy EA Play. Co czyni to wszystko naprawdę interesującym, to fakt, że informacje te zostały podchwycone i potwierdzone przez VGC, Eurogamer i Gematsu, z których wszystkie wskazują na to, że ta konkretna plotka o Dead Space jest prawdziwa.

Chociaż obecnie nie mamy żadnych informacji z oficjalnego źródła na temat rebootu serii Dead Space, te potwierdzenia dały dużo wagi do tego, co początkowo było tylko plotką. Jeśli to wszystko jest prawdą, jest mało prawdopodobne, że EA powie cokolwiek na ten temat przed 22 lipca, ponieważ zapowiedź nowego Dead Space może być głównym punktem programu. Prawdy dowiemy się już w przyszłym miesiącu!

17.07zł
Dead space 2
Dead space 2
19.32zł
Dead Space 3
Dead Space 3
3.85zł
Dead Space
Dead Space
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare