Instant Gaming EU
 
 

Fable będzie korzystać z tego samego silnika, co gry z serii Forza

Fable będzie korzystać z tego samego silnika, co gry z serii Forza

Choć rdzeń serii fantasy Petera Molyneuxa stał się hitem wśród graczy action-RPG, miał też swoje wzloty i upadki. Od czasu wydania trzeciej części, Fable III, w 2010 roku, seria Fable mniej więcej utknęła w martwym punkcie. Od tego czasu wydano kilka gier, takich jak Fable Heroes, czy Fable: The Journey, w które można grać tylko za pomocą Kinecta, ale nie można powiedzieć, że serca graczy zostały podbite. Fani oryginalnej trylogii czekają teraz na Fable IV.

Jeszcze w 2018 roku pojawiły się plotki mówiące, że nowa odsłona serii Fable jest w rękach Playground Games, ponieważ LionHead nie istnieje od 2016 roku. Zostało to potwierdzone w zeszłym roku wraz z oficjalnym ogłoszeniem kolejnej Fable podczas Xbox Games Showcase, które odbyło się 23 lipca 2020 roku. Wybór ten mógł zaskoczyć wielu graczy, gdyż Playgrounds Games znane jest z tego, że jest twórcą serii Forza Horizon, której gry w niczym nie przypominają gier RPG akcji. Niektórzy gracze myśleli nawet, że Fable stanie się grą MMORPG. Ale Shpeshal Ed, insider i współzałożyciel XboxEra, powiedział niedawno, że gra będzie miała elementy online, takie jak co-op multiplayer, ale nie będzie MMORPG.

 


Oferta pracy dla inżyniera oprogramowania w Turn 10, który pracuje w połączeniu z Playground Games na grę i opracował Forza Motorsports, przykuła uwagę niektórych fanów, ponieważ ujawnia, że Fable będzie działać na tym samym silniku co Forza Horizon, a mianowicie ForzaTech. Oferta mówi również o Fable jako RPG akcji z otwartym światem, a także wspomina o ray-tracing.

To wszystko, co wiemy o grze w tej chwili, ale każda informacja jest cenna dla fanów, dopóki nowy Fable nie zostanie ostatecznie ujawniony. Jeśli nie grałeś jeszcze w żadną z gier z tej serii, możesz znaleźć remake pierwszej gry, Fable Anniversary, na naszej porównywarce.

280.35zł
Fable 3
Fable 3
  • Oficjalna strona : Fable 3
  • Kategorie : Gry fabularne
  • Edytor : Xbox Game Studios
  • Deweloper : Lionhead
  • Tryby : Solo, Multiplayer, Co-op
  • Data wydania : 19 maja 2011
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare