You are here
We also support
 
 
 
 

Fable: jaka jest przyszłość tej serii?

Fable: jaka jest przyszłość tej serii?
28 lip 2020, 18:30

Mówiliśmy Ci o tym w poprzednim artykule, minęło trochę czasu odkąd krążyły plotki o potencjalnym restarcie serii Fable. Teraz wiemy, że nie były to tylko plotki, ponieważ 23 lipca na Xbox Showcase potwierdzono istnienie nowej gry Fable.

Zaprezentowany na samym końcu pokazu na żywo, krótki filmik oficjalnie poinformował o rozwoju gry, i to tyle. Gra znana jest pod nazwą Fable i choć nie wiemy czy ta nazwa jest ostateczna, to wszystko co gra na razie o sobie ujawniła. Brak daty premiery w zasięgu wzroku, więc możemy sobie wyobrazić, że rozwój gry jest jeszcze daleki od końca.


Od czasu tego wydarzenia zaczęły krążyć inne plotki, w tym jedna, która mówi, że następny Fable może być MMO, co jest nieco niepokojące dla fanów serii. Zwłaszcza, że studio LionHead, które stworzyło tę serię, zostało zamknięte, więc nowa ekipa, Playground Games, jest teraz za wszystko odpowiedzialna. Studio jest znane z tego, że stworzyło serię Forza Horizon, daleką od gier typu RPG. W wywiadzie przeprowadzonym przez The Guardian, Matt Booty, dyrektor Xbox Games Studios, chciał uspokoić graczy w tej kwestii:

«Przyglądam się tylko temu, co Playround zrobił z serią Horizon - na tę dbałość o szczegóły, na zdolność do przedstawiania tych naturalistycznych krajobrazów. Mają też prawdziwą pasję do ochrony własności intelektualnej i unikalne spojrzenie na to, co jest w podstawie Fable. Wszystko co do tej pory widziałem w grze mówi mi, że będzie to bardzo wysokiej jakości dzieło. "

 

Ponadto, wiemy, że Playground Games zatrudnił deweloperów z doświadczeniem w grach RPG. Jeśli chodzi o pogłoski, że następny Fable będzie MMO, oto co twierdzi Booty:

« Z każdą taką franczyzą, gdzie masz poprzednie odsłony, zawsze jest taka równowaga między tym, co masz zamiar zaoferować, co zawsze działa i co chcesz to dodać ponownie. To jak wyzwanie związane z nakręceniem nowego filmu o Gwiezdnych Wojnach - są rzeczy, których wszyscy oczekują, ale masz obowiązek przynieść nowe rzeczy i mam nadzieję, że Playground ma na to dobrą wizję. »


W związku z tym nie ma ostatecznych odpowiedzi w tej kwestii, nawet jeśli inne pogłoski mówią, że możliwość zobaczenia, jak Fable staje się MMO, jest dość niska. W każdym razie byłby to dość ryzykowny wybór, który nie spodobałby się wszystkim. Będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać odpowiedzi na kilka pytań dotyczących tej nowej gry, w międzyczasie można powtórzyć sobie poprzednie gry Fable z tej serii.

  • CptAgnes

    Gry, rośliny i zwierzaki to moje pasje i hobby pielęgnowane na co dzień. Od szczurów, chomików, przez psy i koty. Każdą wolną chwilę spędzam na grach mobilnych, na pc i ps4. Połączenie pracy z jedną z zajawek polecam każdemu ^^

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się ×

Odpowiedz answering the message of

500 Pozostało znaków

Reward event Saints Row
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare