Czy seria Fable powraca?

Czy seria Fable powraca?
3 lip 2020, 18:30

Seria Fable jest bez wątpienia bardzo popularną licencją, z której wielu graczy korzystało na Xboksie i PC. Jednak Fable miał swoje wzloty i upadki. Po tym jak pierwsza gra, która ukazała się w 2004 roku, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, seria osiągnęła swój szczyt z drugą częścią, Fable II. Trzecia część serii, Fable III, nie miała tego samego szczęścia i choć nie była to zła gra, to raczej rozczarowała graczy. Co do Fable: The Journey, który został wydany na Xboksie 360 i można w niego grać na Kinect, był prawdziwą porażką.

Więc logicznie rzecz biorąc, kiedy Fable Legends zostało ogłoszone, fani serii byli zachwyceni. Niestety, wszyscy wiedzą, co stało się potem. Microsoft, który kupił Lionhead Studios w 2006 roku, ogłosił w marcu 2016 roku, że gra zostanie odwołana, a wkrótce potem studio zamknęło swoje drzwi.

 


Od tego czasu fani Fable, dalecy od utraty nadziei, starają się rozszyfrować każdą wskazówkę, która mogłaby wskazywać na powrót serii. Wiele plotek krąży wokół Fable 4 od około trzech lat, zwłaszcza po tym, jak Playground Games ogłosili, że pracują nad RPG, ale wydaje się, że nowe wskazówki w tej sprawie nieco bardziej konkretyzują istnienie nowej gry na licencji. Jakiś czas temu zauważono konto Fable na Twitterze, które, jak się wydaje, zostało niedawno zaktualizowane, co wywołało pewne oczekiwania. Jednak Aaron Greenberg (dyrektor ds. marketingu w Xbox Games) szybko zareagował, deklarując to:

 


Wydaje się, że jest to dość definitywna odpowiedź, ale zanim weźmie się pod uwagę zupełnie nową plotkę. Okazuje się, że Microsoft niedawno odnowił zgłoszenie znaku towarowego dla Fable. Oczywiście, nie oznacza to nic ściśle mówiąc, z wyjątkiem tego, że prośbie tej towarzyszy "forma zamiaru użycia". Konkretnie, pozwala to na komercyjne wykorzystanie marki, która nie jest. To, co czyni to wszystko interesującym, to fakt, że tego typu forma jest ważna tylko przez sześć miesięcy i może być odnawiana tylko pięć razy, jeśli w tym okresie nie zostanie przedstawiony żaden dowód używania znaku. Nawet jeśli nie jest to w żaden sposób potwierdzeniem, że Fable 4 jest rzeczywiście w przygotowaniu, to wystarczy, że będziemy się zastanawiać.

Na pewno jest to wiele zgadywanek, nie ma co do tego pewności, ale tajemnica tej ewentualnej nowej gry Fable może zostać rozwiązana podczas wydarzenia na Xbox Series X, które odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, kto wie?

 

 

  • Fyra Frost Fyra Frost

    Od czasów relacjonowania turniejów MTG do wszystkich gier, jestem zainteresowana najnowszymi grami i gadżetami, ponieważ dziewczyna nigdy nie może mieć ich dość!

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Reward Event Grab your machete, Dead Island 2 zombies are underway! - 58
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare