CD Projekt Red padł ofiarą cyberataku

CD Projekt Red padł ofiarą cyberataku

Wydaje się, że problemy CD Projekt Red nie kończą się wraz z Cyberpunk 2077. Zaczęło się jeszcze przed wydaniem gry, od wielokrotnego przekładania jej premiery, ale nie jest to nic niezwykłego, biorąc pod uwagę liczbę gier, które musiały radzić sobie z podobnymi sytuacjami już od prawie roku. Sprawy bardzo się skomplikowały wraz z premierą Cyberpunk 2077 a to za sprawą przede wszystkim wersji gry na PS4 i Xbox One. Po tym nastąpiło usunięcie gry z PS Store, a nawet kilka czynności prawnych.

W jakiś sposób sytuacja zaczęła się poprawiać dla CD Projekt Red, który wydawał się być zdeterminowany, aby naprawić problemy w grze i dać graczom grę, na którą zasługują. Ten przypływ pozytywnej energii dla studia został jednak poważnie nadszarpnięty przez cyberatak, który postawił CD Projekt ponownie w samym środku zamieszania. Ogłosili to w długim oświadczeniu za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.

Niezidentyfikowanemu sprawcy udało się uzyskać dostęp do naszej sieci wewnętrznej i przejąć pewne dane należące do grupy kapitałowej CD Projekt, pozostawiając żądanie okupu, które podajemy do publicznej wiadomości. [...] Nie przychylimy się do żądania, ani nie będziemy negocjować z tym sprawcą, wiedząc, że może to doprowadzić do ujawnienia wykradzionych danych.

CD Projekt zapewnia, że żadne dane osobowe graczy nie zostały skradzione i oświadcza, że obecnie prowadzi dochodzenie w tej sprawie z odpowiednimi organami. Haker w swoim żądaniu okupu stwierdził, że posiada szereg danych, w tym kod źródłowy Cyberpunk 2077, Wiedźmina 3, Gwinta, oraz "niepublikowaną wersję Wiedźmina 3". Grozi też ujawnieniem tej i innych informacji. Poza interesami ekonomicznymi hakera, wydaje się on być dość zły na CD Projekt i obiecuje trwale zrujnować ich reputację.

CD Projekt Red nie opublikował żadnych nowych informacji w tej sprawie, ale wyobrażamy sobie, że będzie na bieżąco informował graczy o rozwoju sytuacji.

  • Fyra Frost Fyra Frost

    Od czasów relacjonowania turniejów MTG do wszystkich gier, jestem zainteresowana najnowszymi grami i gadżetami, ponieważ dziewczyna nigdy nie może mieć ich dość!

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Reward Event Will you return to Sanctuary once more to fight against the denizens of Hell in Diablo 4? - 63
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare