Instant Gaming EU
 
 

Alien: Isolation i Hand of Fate 2 są darmowe na PC

Alien: Isolation i Hand of Fate 2 są darmowe na PC

Nie jest niczym niezwykłym, że Epic Games Store oferuje darmowe gry na PC. W rzeczywistości platforma cyfrowej dystrybucji od twórców Fortnite robi to przynajmniej raz w tygodniu od dłuższego czasu i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Różnorodność gier, które oferują, jest dość duża i obejmuje wiele gatunków, ale w tym tygodniu są dwie gry dostępne za darmo, które zasługują na komentarz: Hand of Fate 2 i Alien: Isolation.

Z jednej strony, Alien: Isolation to znakomity survival horror, który przenosi serię Alien na nowy poziom. Zamiast skupiać się na walce ze śmiercionośnymi Ksenomorfami na opuszczonej stacji kosmicznej, gra posiada głębszą fabułę, która jest znacznie bliższa oryginalnemu filmowi Alien z 1979 roku. Grając jako córka legendarnej Ellen Ripley, przybędziesz na Sevastopol, stację kosmiczną, na której pokładzie znajduje się czarna skrzynka odzyskana z Nostromo, statku kosmicznego, w którym Twoja matka zaginęła lata temu. Jednak zaraz po przybyciu na stację odkrywasz, że jej system komunikacji jest wyłączony, a miejsce wydaje się być dziwnie opuszczone. Nie minie wiele czasu, a odkryjesz, że przyczyną tego wszystkiego jest obca istota i znajdziesz się w pułapce koszmaru podobnego do tego, który w przeszłości przeżyła Twoja matka.

 

 

Z drugiej strony, Hand of Fate 2 to drugi tytuł z serii dungeon crawlerów, który oferuje dość innowacyjny system generowania swoich przygód. Gra wykorzystuje system talii do generowania losowych ścieżek, które możesz odkrywać w miarę rozwoju fabuły. Wybierasz karty, które będą obecne w przygodzie, a te mogą zawierać wszelkiego rodzaju wydarzenia, wyposażenie, towarzyszy i wiele więcej. W miarę postępów w każdej grze będziesz podejmował różne wyzwania i walczył z wrogami, co pozwoli Ci odblokować więcej kart, które będziesz mógł później wykorzystać do tworzenia kolejnych przygód. Gra oferuje wysoki poziom regrywalności z dużą ilością kart do odblokowania i możliwych kombinacji w twoich przygodach.

 

 

Obie gry są obecnie dostępne za darmo na PC poprzez Epic Games Store i można je odebrać do najbliższego czwartku.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare