TrackMania: następna gra będzie miała nowy model monetyzacji

TrackMania: następna gra będzie miała nowy model monetyzacji

Wraz z pierwszym dziełem wydanym w 2003 roku, seria TrackMania zawiera teraz wiele gier. Receptura prawa jazdy stworzona przez Nadeo, w dużym stopniu zręcznościowa, ma centralny składnik: możliwość nakładania się pojazdów podczas wyścigów, co uniemożliwia kolizję. Sedno TrackManii polega na zdolności gracza do osiągnięcia najlepszego czasu do mety, a tym samym podążania optymalnymi trajektoriami. Gry zawierają również edytor torów, który pozwala tworzyć jeszcze bardziej szalone wyścigi, włączając w to zapętlenia lub skoki. To właśnie dzięki temu seria zdobyła miejsce na scenie e-sportowej, szczególnie TrackMania Nations.

Najnowsza gra licencji to TrackMania² Lagoon, wydana w 2016 roku i będąca częścią serii TrackaMania², która różni się od głównej serii oferując określone środowiska. Fani licencji byli zatem zachwyceni ogłoszeniem przez Ubisoft w lutym ubiegłego roku nowej gry TrackMania. Jest to remake jednej z najpopularniejszych gier z tej serii, TrackMania Nations, o tej samej nazwie co pierwszy tytuł z serii. Premiera gry planowana jest na 1 lipca 2020 roku na PC za pośrednictwem Uplay i Epic Games Store.


Lecz TrackMania 2020 będzie jednak miała dość specyficzny system gospodarczy, który wyraźnie nie uzyska jednomyślnego wsparcia ze strony graczy. Rzeczywiście, wersja Starter z podstawową zawartością będzie dostępna za darmo i będą dwie roczne formuły subskrypcji, Standard i Club, które odblokują szereg funkcji, w tym edytor ścieżek. Obie muszą być opłacane co roku, co zyskało wiele krytyki. Trzeba powiedzieć, że model ekonomiczny nie jest tak jednoznaczny. Musisz sięgnąć po portfel co roku, jeśli chcesz więcej treści, ale jeśli zdecydujesz się przerwać subskrypcję, nie stracisz treści, które już nabyłeś. To bardziej jak odnawialna przepustka sezonowa.

W każdym razie, wersja Starter tej nowej gry TrackMania będzie dostępna dla wszystkich bezpłatnie od 1 lipca na PC.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare