Subskrypcja Xbox Live Gold nie jest już wymagana w przypadku gier free-to-play

Subskrypcja Xbox Live Gold nie jest już wymagana w przypadku gier free-to-play

Od jakiegoś czasu gracze coraz częściej stronią od subskrypcji online na konsole Microsoftu, Xbox Live Gold. Niezadowolenie wzrosło, gdy na początku roku Microsoft zapowiedział podwyżkę cen abonamentu, planując podnieść miesięczną cenę z 6,99 euro do 8,99 euro i uczynić ją znacznie mniej konkurencyjną w stosunku do Xbox Game Pass Ultimate, w którym Gold jest zawarty. Niewykluczone, że ruch ten był próbą nakłonienia graczy do subskrypcji tej drugiej usługi. W każdym razie, zapowiedź ta wywołała takie oburzenie, że Microsoft w ciągu 24 godzin cofnął swoją decyzję. Był to wspaniały odwrót ze strony firmy, która pod koniec zeszłego miesiąca ogłosiła w końcu, że gry free-to-play będą całkowicie darmowe na platformie.

Mówienie o grach "free-to-play" może wydawać się dziwne, ale do wczoraj sprawa nie była taka prosta: nawet jeśli gracze mieli darmowy dostęp do tych gier na konsolach Microsoftu, to i tak musieli płacić za grę online i subskrybować Xbox Live Gold. Teraz już tak nie jest.

 


Wiadomość została oficjalnie podana za pośrednictwem bloga Xbox Wire wraz z długą listą ponad 50 gier, w tym kilku bardzo popularnych, takich jak Apex Legends, Call of Duty: Warzone, Destiny 2, Fortnite, Path of Exile, Rocket League, Rogue Company, Warframe, a nawet World of Tanks. Możesz zobaczyć pełną listę tutaj.

Pamiętaj, że nadal będziesz potrzebował subskrypcji Xbox Live Gold, aby grać w tryby wieloosobowe w każdej grze, która nie znajduje się na tej liście. I nie zapomnij, że w naszej porównywarce możesz znaleźć wszystkie rodzaje kart przedpłaconych, w tym niektóre dla abonamentu Xbox Live Gold.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Are you prepared to step onto the pitch in EA Sports FC 24, where victory is just a goal away and the thrill of the game knows no bounds? Get ready for the ultimate football experience. Are you up for the challenge?
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare