Kinguin sept campaign COM + BG
 
 
 
 

Subskrypcja Xbox Live Gold nie jest już wymagana w przypadku gier free-to-play

Subskrypcja Xbox Live Gold nie jest już wymagana w przypadku gier free-to-play
22 kwi 2021, 20:00

Od jakiegoś czasu gracze coraz częściej stronią od subskrypcji online na konsole Microsoftu, Xbox Live Gold. Niezadowolenie wzrosło, gdy na początku roku Microsoft zapowiedział podwyżkę cen abonamentu, planując podnieść miesięczną cenę z 6,99 euro do 8,99 euro i uczynić ją znacznie mniej konkurencyjną w stosunku do Xbox Game Pass Ultimate, w którym Gold jest zawarty. Niewykluczone, że ruch ten był próbą nakłonienia graczy do subskrypcji tej drugiej usługi. W każdym razie, zapowiedź ta wywołała takie oburzenie, że Microsoft w ciągu 24 godzin cofnął swoją decyzję. Był to wspaniały odwrót ze strony firmy, która pod koniec zeszłego miesiąca ogłosiła w końcu, że gry free-to-play będą całkowicie darmowe na platformie.

Mówienie o grach "free-to-play" może wydawać się dziwne, ale do wczoraj sprawa nie była taka prosta: nawet jeśli gracze mieli darmowy dostęp do tych gier na konsolach Microsoftu, to i tak musieli płacić za grę online i subskrybować Xbox Live Gold. Teraz już tak nie jest.

 


Wiadomość została oficjalnie podana za pośrednictwem bloga Xbox Wire wraz z długą listą ponad 50 gier, w tym kilku bardzo popularnych, takich jak Apex Legends, Call of Duty: Warzone, Destiny 2, Fortnite, Path of Exile, Rocket League, Rogue Company, Warframe, a nawet World of Tanks. Możesz zobaczyć pełną listę tutaj.

Pamiętaj, że nadal będziesz potrzebował subskrypcji Xbox Live Gold, aby grać w tryby wieloosobowe w każdej grze, która nie znajduje się na tej liście. I nie zapomnij, że w naszej porównywarce możesz znaleźć wszystkie rodzaje kart przedpłaconych, w tym niektóre dla abonamentu Xbox Live Gold.

  • CptAgnes

    Gry, rośliny i zwierzaki to moje pasje i hobby pielęgnowane na co dzień. Od szczurów, chomików, przez psy i koty. Każdą wolną chwilę spędzam na grach mobilnych, na pc i ps4. Połączenie pracy z jedną z zajawek polecam każdemu ^^

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare