Relic zapowiada nową zawartość do Age of Empires

Relic zapowiada nową zawartość do Age of Empires

Age of Empires to kultowa seria strategii czasu rzeczywistego, która przez lata służyła niezliczonym graczom jako wprowadzenie do gatunku. Kontrolowanie imperium i sprawianie, by rosło przez wieki, gdy gromadzisz zasoby i gromadzisz armię, aby unicestwić przeciwników, to tylko podstawowe założenie serii. Każda z gier w serii koncentruje się na pewnym okresie historii i pozwala grać jako różne kultury, z których każda posiada własne jednostki. Pierwszy Age of Empires został wydany w 1997 roku i sporo gier i rozszerzeń za nim podążyło. Seria ostatnio odżyła dzięki Age of Empires II: Definitive Edition i Age of Empires III: Definitive Edition, zremasterowanym wersjom oryginalnych gier, które zawierają odświeżoną grafikę 4k Ultra HD, nowe kampanie i cywilizacje. Oba tytuły oferują niekończące się godziny rozgrywki w bitwach przeciwko SI i innym graczom, a już wkrótce otrzymają jeszcze więcej zawartości.

 

 

Microsoft ogłosił darmową aktualizację dla Age of Empires III: Definitive Edition. Doda ona cywilizację Stanów Zjednoczonych, która przyniesie nowego odkrywcę, ekskluzywne jednostki i nowe mechaniki. Aby odblokować ją za darmo, trzeba będzie ukończyć 50 State Challenge, które wymaga ukończenia pewnych codziennych wyzwań przez ograniczony czas. Age of Empires III: Definitive Edition doczeka się również dodania cywilizacji afrykańskich w przyszłej aktualizacji. Nie zapomniano jednak o Age of Empires II: Definitive Edition. Tego lata pojawi się tam dodatkowa zawartość w postaci nowych kampanii, które skupią się na Europie Wschodniej.

Ta zapowiedź stanowiła preludium do większej zapowiedzi, która nastąpiła po niej. Po raz pierwszy pokazano rozgrywkę z Age of Empires 4. Nowa odsłona serii będzie dostępna jesienią przyszłego roku na PC, a kilku szczęśliwców będzie miało szansę wypróbować ją przed premierą w zamkniętej becie. W grze znajdą się bitwy morskie, cztery różne kampanie, mechanika skradania i wiele innych nowości, które będziemy mogli odkryć bardziej szczegółowo w nadchodzących miesiącach.

 

 

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare