Instant Gaming EU
 
 

Następna gra o Harrym Potterze będzie dostępna na konsolach nowej generacji.

Następna gra o Harrym Potterze będzie dostępna na konsolach nowej generacji.

Słyszymy o tym już od jakiegoś czasu, ale istnienie nowej gry o Harrym Potterze wydaje się być teraz niezaprzeczalne, a jej szczegóły stały się wyraźniejsze w ostatnich miesiącach. Wszystko zaczęło się od wideo, które pojawiło się w sieci w 2018 roku i które zostało zaprezentowane jako zwiastun przyszłej gry RPG opartej na sadze o Harrym Potterze. Po wycieku w internecie nie można udowodnić, że klip jest autentyczny, ale wydaje się w dużej mierze wiarygodny, wbrew wszelkim plotkom, które widzieliśmy tu i ówdzie.

W chwili obecnej żadna informacja na temat gry nie pochodzi z oficjalnych źródeł, ale okazuje się, że osoba mająca dostęp do informacji poufnych, znana z wiarygodności informacji, którymi się dzieli, wypowiedziała się na temat gry. To jest Jason Schreier, wcześniej pracujący z Kotaku, a teraz pracuje dla Bloomberga. Według niego, ta gra z udziałem Harry'ego Pottera miałaby być grą typu open-world RPG opracowaną przez Avalanche Software i wydaną przez Warner Bros. Interactive. Odbywałaby się w Hogwarcie, a według pewnych pogłosek, przed wydarzeniami Fantastycznych Zwierząt. Schreier nie wypowiedział się jednak o tych pogłoskach.

 

Dowiedzieliśmy się jednak również, że ten Harry Potter RPG jest obecnie jednym z najważniejszych projektów w Warner Bros., z dużym budżetem, że gra zostanie wydana pod koniec przyszłego roku, 2021, na konsolach nowej generacji, i że miała zostać zaprezentowana na E3 w tym roku. Oczywiście, wraz z odwołaniem imprezy, plany musiały zostać zmienione. Wydaje się też, że ostatnie kontrowersje wokół autorki powieści, J.K. Rowling, nie są na darmo. Według źródeł Jasona Schreiera, który pracowałby bezpośrednio nad grą, nie zaangażowałaby się ona zbytnio w projekt.

Dowiedzieliśmy się też, że ogłoszeniu miała towarzyszyć nowa gra Batmana i że nowa mapa rozwoju będzie wyglądać następująco:

Nowy plan to ujawnienie gry Batman w sierpniu na imprezie cyfrowej o nazwie DC FanDome, a gra Harry Potter zostanie ujawniona później.

Wszystko to należy oczywiście brać z przymrużeniem oka, ponieważ wciąż czekamy na oficjalne ogłoszenie w sprawie tej gry o Harrym Potterze, które powinno nadejść wkrótce, jeśli uwierzymy w te stwierdzenia.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare