Instant Gaming EU
 
 

Nadeszła oficjalna premiera Legends of Runeterra

Nadeszła oficjalna premiera Legends of Runeterra

Kiedy pół roku temu Riot Games ogłosiło Legends of Runeterrawszyscy zastanawiali się, czy będzie w stanie konkurować z innymi grami w bardzo zaludnionym gatunku gier karcianych do kolekcjonowania. Hearthstone, Magic the Gathering, Gwent, Faeria, The Elder Scrolls: Legends... Lista dostępnych gier jest dość długa i nawet jeśli Legends of Runeterra opiera się na tradycji i postaciach League of Legends, nie była to gwarancja sukcesu. Wystarczy spojrzeć na Artifact, który czerpie inspirację z DOTA 2 i jest obecnie przerabiany, ponieważ nie przyciągnął graczy.

Na szczęście nie wydaje się, że tak jest w przypadku Legends of Runeterra. Riot Games dało radę, jeśli chodzi o rozgrywkę, a gra oferuje odświeżające spojrzenie na gatunek. Kilka miesięcy otwartych testów beta posłużyło również do dopracowania systemu progresji i zrównoważenia niektórych kart oraz uzyskania ostatecznego produktu, którego oficjalna premiera właśnie się rozpoczęła.

 

 

Wydaniu Legends of Runeterra towarzyszy zupełnie nowy zestaw ponad 120 kart, który zawiera nowy region w grze. Bilgewater, kraina piratów i korsarzy będzie znana graczom League of Legends którzy grają z postaciami takimi jak Miss Fortune, Fizz czy Gangplank. Karty wprowadzają nową mechanikę rozgrywki i słowa kluczowe związane z piratami i ich sposobami. Skupiają się one na szybkim atakowaniu, opróżnianiu talii, aby wzmocnić ataki, i zbieraniu soczystych nagród za trafienie w nexus wroga.

W zdradzieckim porcie Bilgewater, miejscowi żyją i umierają według jednego kodu: weź wszystko, co możesz. Pirackie gangi nigdy nie przepuszczają okazji do grabieży, oszuści i łotrzykowie trzymają w zasięgu wzroku kolejny duży wynik, a potwory z głębin pożerają całe statki bez ostrzeżenia. Bilgewater dołącza do regionów LoR, aby uzyskać jeszcze więcej możliwości budowania talii, i oferuje mnóstwo opcji, by zaskakiwać wrogów i strzelać do dziur w ich planach. Wygrywasz bombardując przeciwnika atakami, z którymi on po prostu nie jest w stanie sobie poradzić, a kiedy nadejdzie czas, by zatonąć lub płynąć, będziesz miał całą siłę ognia, której potrzebujesz, aby z niego skorzystać.

 

 

Niezależnie od tego, czy chcesz się dobrze bawić grając w karty w oparciu o ulubione postacie z League of Legends, czy też chcesz sprawdzić swoje umiejętności budowania talii w trybie rankingowym, Legends of Runeterra to świetny wybór. Aby zagrać za darmo, wystarczy pobrać grę na komputer lub telefon.

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare