Instant Gaming EU
 
 

Jak aktywować klucz produktu Steam

Jak aktywować klucz produktu Steam

Jeśli otrzymałeś produkt Steam od zewnętrznego sprzedawcy, będziesz chciał wiedzieć, jak aktywować grę za pomocą klucza cyfrowego lub kodu Steam. Klucz to alfanumeryczny kod, który możesz znaleźć w fizycznym opakowaniu gry lub w potwierdzeniu e-mailowym wysłanym przez sprzedawcę.

Powiedzmy, że masz swój nowy klucz Steam - gratulacje, jesteś dumnym posiadaczem nowej gry! Wszystko, co pozostało, to aktywować ją. Możesz to zrobić za pomocą kilku prostych kroków:

1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz klienta Steam tutaj. Uruchom klienta, utwórz konto i zaloguj się.

2. W górnym menu, kliknij na Gry, a następnie wybierz Aktywuj produkt na Steam

 

 

3. Przejdź do Umowy abonenckiej Steam i kliknij "Zgadzam się".

 

 

4. Wprowadź klucz gry dla zakupionej gry, a następnie naciśnij Dalej.

 

 

5. Otrzymasz wiadomość od Steam o pomyślnej aktywacji. Kliknij Instaluj, aby pobrać grę, lub Anuluj, aby zainstalować ją później. Twoja gra pojawi się w Twojej bibliotece Steam.

Po zarejestrowaniu swojego klucza cyfrowego, zwróć uwagę na następujące kwestie:

Twoja gra pojawi się w Bibliotece Steam. Gdy gra znajdzie się w Twojej bibliotece, będziesz jej właścicielem na stałe. Możesz ją pobrać i zainstalować ponownie tyle razy, ile chcesz, na każdym komputerze, na którym zainstalowałeś klienta Steam. Jest to przydatne, jeśli zdecydujesz się na modernizację komputera lub jeśli Twój dysk twardy przestanie działać.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zmienić miejsce instalacji swoich gier, możesz zmienić folder docelowy swoich gier Steam. Po prostu przejdź do menu Steam-> Ustawienia -> Pobieranie, a następnie wybierz Foldery Biblioteki Steam. Możesz tam ustawić nowe foldery docelowe.

Podczas korzystania z kluczy cyfrowych mogą pojawić się błędy. Jeśli pojawi się błąd nieprawidłowego klucza, sprawdź, czy nie popełniłeś literówki przy wpisywaniu kodu (np. sprawdź zera i litery O). Jeśli błąd się powtarza, prawdopodobnie klucz nie jest przeznaczony do użycia na Steamie. Jeśli otrzymasz błąd zduplikowanego klucza, klucz został już zarejestrowany i nie jest już ważny. Nadszedł czas, aby skontaktować się z obsługą klienta Steam.

Na koniec, proszę trzymać swój klucz cyfrowy Steam w bezpiecznym miejscu, na wszelki wypadek. Klucze, które były częścią fizycznego opakowania gry, mogą być użyte do udowodnienia własności w przypadku pojawienia się problemu.

Poza tym ciesz się swoją grą!

Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare