Epic Games Store oferuje trzy darmowe gry w tym tygodniu

Epic Games Store oferuje trzy darmowe gry w tym tygodniu

To coś więcej niż niż tylko przyzwyczajenie, stało się niemal normą dla rywalizującej ze Steam platformy, że oferuje co tydzień przynajmniej jedną darmową grę. Ale są chwile, kiedy Epic Games jest jeszcze bardziej hojny. Tak jest w tym tygodniu, jak można odebrać nie jedną, ale trzy gry za darmo na platformie.

Pierwszą z nich jest Deponia: The Complete Journey, ale to właściwie trzy gry razem w jednej kolekcji: Deponia, Chaos on Deponia oraz Goodbye Deponia. Ta trylogia ręcznie rysowanych gier przygodowych point-and-click śledzi historię Rufusa, mieszkańca zaśmieconej planety Deponia. Jest on uważany przez wszystkich za nieudacznika, a jego marzeniem jest ucieczka z planety i dotarcie do Elysium, domu bogatej elity. Wszystko się jednak zmienia, gdy Goal, kobieta z Elysium, zostaje uwięziona na planecie. Ta wielokrotnie nagradzana seria gier wideo zawiera zarówno skomplikowane łamigłówki i zagadki, jak i wciągającą, humorystyczną fabułę. Deponia The Complete Journey ma również sequel, Deponia Doomsday, który jest ostatnim odcinkiem serii.

 

 


Drugą darmową grą w tym tygodniu jest Ken Follett's The Pillars of the Earth, gra bezpośrednio oparta na tytułowej powieści Kenta Folletta. Podobnie jak w bestsellerze, gra opowiada historię budowy katedry w wiosce Kingsbridge w XII wieku. Po wojnie domowej i zamordowaniu arcybiskupa Tomasza Becketa kraj jest bardzo obciążony. Gdy poziom ubóstwa wzrasta, mieszkańcy Kingsbridge postanawiają wybudować katedrę, próbując w ten sposób zyskać przychylność Boga. Gracz będzie śledził losy Jacka, ambitnego młodego kamieniarza, ale także jego przyjaciół - Alieny, młodej szlachcianki oraz Philipa, przeora wioski. Ken Follett's The Pillars of the Earth to gra narracyjna z zagadkami do rozwiązania. Rozwój fabuły jest kluczem do gry, która charakteryzuje się wysublimowaną grafiką 2D.

 


Wreszcie, ostatnią grą oferowaną w tym tygodniu jest The First Tree, niemalże wyśniona gra eksploracyjna. Gra prowadzi nas przez piękne krajobrazy jako lisa poszukującego swojej rodziny, ale jej historia łączy się z historią syna, który po latach ponownie łączy się z ojcem. Ich losy będą się coraz bardziej splatać w miarę postępów w grze.

 


Wszystkie trzy gry są już teraz dostępne za darmo w Epic Games Store. Oferta kończy się w najbliższy czwartek, 22 kwietnia. Po tym czasie te trzy gry zostaną zastąpione przez Alien: Isolation i Hand of Fate 2.

Możesz opublikować komentarz lub odpowiedzieć na wiadomość, logując się×

Odpowiedzanswering the message of

500 Pozostało znaków

Are you prepared to step onto the pitch in EA Sports FC 24, where victory is just a goal away and the thrill of the game knows no bounds? Get ready for the ultimate football experience. Are you up for the challenge?
DLCompare Extension
Zdobądź najlepsze oferty i kody rabatowe dla graczy

Zasubskrybuj newsletter DLCompare